niedziela, 11 marca 2012

"Skuteczna rekrutacja" już w sprzedaży!

Z recencji wydawcy: "Na każde ogłoszenie o pracy pojawiające się w gazecie czy też na portalach rekrutacyjnych przychodzą setki zgłoszeń. Niestety, po wstępnej selekcji okazuje się, że większość osób nie spełnia podstawowych potrzeb pracodawcy. Zostaje kilkunastu, czasem dwudziestu kandydatów, których zaprasza się na rozmowę kwalifikacyjną. Po tym etapie selekcji wyłania się dwie, trzy osoby i wśród nich wybiera zwycięzcę rekrutacji. Zostaje zatrudniony. Sukces? Nie zawsze. Nader często okazuje się, że mimo starannie przeprowadzonego procesu rekrutacji, uważnej selekcji i rozważnego wyboru kandydata jedna i druga strona są niezadowolone z efektów. Pracodawca rezygnuje z pracownika albo też pracownik dziękuje za pracę. I rekrutacja zaczyna się od nowa…
Poszukiwanie potencjalnych pracowników nie musi być powtarzającym się, kosztownym i czasochłonnym koszmarem. Dzięki książce Dominika Wieczorka masz szansę szukać idealnego kandydata tylko raz (lub raz na długi czas), a skutecznie! Autor, specjalista w dziedzinie zasobów ludzkich, poprowadzi Cię przez proces rekrutacji krok po kroku. Pomoże Ci zdefiniować, kogo tak naprawdę szukasz, i wskaże odpowiednie kanały dotarcia do takiej osoby z ogłoszeniem o pracy. Gdy zaleje Cię fala dokumentów CV, podpowie, jak odsiać prawdę od kłamstwa i ustrzec się błędów selekcyjnych. Otworzy przed Tobą świat przydatnych testów psychologicznych i metod oceny umiejętności praktycznych. Będzie z Tobą podczas rozmowy kwalifikacyjnej i po niej, gdy wybierzesz doskonałego kandydata. Kandydata, który stanie się Twoim najlepszym pracownikiem!"

5 komentarzy:

 1. Gratulacje! Bardzo ciekawy blog i dobrze, że powstała na ten temat publikacja. Chętnie przeczytam i choć zdecydowanie częściej znajduję się po przeciwnej stronie barykady jako potencjalny handlowiec, nie raz miałem ochotę podpowiedzieć osobie rekrutującej jakąś literaturę...

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. ja posiadam tą książkę

   http://www.empik.com/rekrutacja-pracownikow-von-der-linde-boris,prod22450148,ksiazka-p

   też fajnie pisze na temat rekrutacji

   Usuń
  2. Dobrze, że pojawiła się kolejna pozycja książkowa na temat efektywnej rekrutacji pracowników. Zanim dotrę do Pana książki, chciałbym zapytać, co Pan sądzi o dopasowaniu pracownika do organizacji, do misji firmy i stylu pracy menadżera? jak to się sprawdza w praktyce – czy pracownicy, którzy mają wartości i styl pracy takie same jak menadżer naprawdę zostają dłużej w firmie?

   Usuń
 3. Zdecydowanie tak. Podzialam opinię, że wspólne wartości i styl pracy managera i podwładnego pomoże temu drugiemu pozostać dłużej w organizacji. Choćby dlatego, że będzie mu się łatwiej porozumieć z tym pierwszym - lepiej będzie rozumiał jego polecenia i informacje zwrotne. Łatwiej też będzie mu wdrożyć działania naprawcze, a manager prędzej to dostrzeże. Z drugiej strony, warto jednak by pracownik i manager jednak się od sibie trochę różnili. Różnice mogą być źródłem tarć, które choć niekoniecznie miłe, mogą dzięki wzajemnej nauce przełożyć się na lepszą pracę obydwu.

  OdpowiedzUsuń