wtorek, 4 września 2012

Rekrutacja w krzywym zwierciadle

Wątkiem, który zawsze przykuwa moją uwagę w filmach są rozmowy kwalifikacyjne. Mimo że, zazwyczaj zafałszowują prawdziwy obraz spotkań rekrutacyjnych, bo opierają się na wielu stereotypach i mitach, to przy odrobinie pokory można w nich dostrzec, niczym w krzywym zwierciadle, błędy popełniane przez nas samych - zarówno jako rekuterów, jak i kandydatów do pracy.

Dziś odcinek pierwszy naszej telewizyjnej serii. Spud, jeden z głównych bohaterów filmu "Trainspotting" przygotowuje się do rozmowy kwalifikacyjnej. Pomaga mu w tym jego dobry kolega, Mark Renton. Mark na wszystko ma tylko jedną radę, więc efekt jest łatwy do przewidzenia, zwłaszcza jesli weźmie się pod uwagę słabą wolę Spuda. Oczywiście tego rodzaju "przygotowania" to zapewne wyjątek, ale czy znowuż wszyscy pozostali kandydaci podchodzą do tematu powaznie? Nie zawsze.


1 komentarz:

  1. Owszem, czasami trzeba spojrzeć na proces rekrutacji z przymrużeniem oka. Dzięki temu można nabrać dystansu do tej, jakże ważnej, sfery związanej z poszukiwaniem pracy.

    OdpowiedzUsuń